صفحه‌های اطلاع‌رسانی

هم‌اکنون 71 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

«مهدی تی وی» برای استفاده از فضای مجازی در مباحث مهدوی راه اندازی می‌شود

حجت‌الاسلام محمدرضا نصوری، معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت از طرح جدید این مرکز برای فعالیت‌های مهدوی در فضای مجازی تحت عنوان « مهدی تی وی» خبر داد.
حجت‌الاسلام محمدرضا نصوری، معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت از طرح جدید این مرکز برای فعالیت‌های مهدوی در فضای مجازی تحت عنوان « مهدی تی وی» خبر داد.

وی تصریح کرد: مرکز تخصصی مهدویت با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ورود حوزه‌های علمیه به فضای مجازی و طرح مباحث دینی در این فضا، این ایده را یک فرصت می‌داند و تصمیم دارد دانش‌پژوهان و اساتید این مرکز را به این سمت و سو سوق دهد که مطالب خود را از فضای کلاسی و منبری خارج کرده و با یک نگاه نو و رویکرد کاربردی در فضایی جدید وارد شوند که امکان بهره‌مندی حداکثری از آن وجود داشته باشد و همه بتوانند از این مطالب استفاده کنند.

کارشناس مباحث مهدوی تاکید کرد: همانطور که وقتی مطالب نه چندان مفید در این فضا قرار می‌گیرد، افراد فضای مجازی را ناپاک می‌کنند ما نیز می‌توانیم از این فرصت برای ایجاد فضای پاک مجازی بهره بگیریم. یعنی آموزه‌ها و عرصه‌های مباحث دینی را با نوفهمی و زیبافهمی هر چه تمام تر در فضای مجازی قرار دهیم تا دیگران نیز امکان استفاده از آنها را داشته باشند.

وی افزود: نفس این عمل می‌تواند به نوعی یک جریان سازی باشد و همین طورکه ما مباحث مهدوی را در این قالب دنبال می‌کنیم سایر گروه ها و دوستان نیز دیگر مباحث را متناسب با فضای کاری خود در این عرصه دنبال کنند.

حجت‌الاسلام نصوری ادامه داد: هدف ازاین طرح آن است که دوستان فضای پاک مجازی را بشناسند و از این فرصت استفاده کنند تا آموخته‌ها، ایده‌ها، اندیشه‌ها و طرح‌های خود را در عرصه مهدویت نشر دهند.

وی دررابطه با افرادی که برای این کار در نظر گرفته شده اند، گفت: در حال حاضر این کار توسط دانش پژوهان، اساتید مرکز تخصصی مهدویت و دوستانی که صاحب تالیفاتی در زمینه مهدویت هستند انجام می شود.

معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به نوع فعالیت‌های این گروه در فضای مجازی، تصریح کرد: کانالی برای این کار تعریف شده است و همچنین گروهی با عنوان «مهدی تی وی» راه‌اندازی و سازماندهی شده که سخنرانی‌ها و صحبت‌های مبلغان مهدوی را در قابل کلیپ‌های 5 تا 10 دقیقه‌ای سازماندهی می کند تا بتوان آنها را در فضای مجازی نشر داد.


وی تاکید کرد: مرکز تخصصی مهدویت این آمادگی را دارد که از نظر سخت افزاری و نیازهای آموزشی لازم، از این افراد حمایت کند؛ در حال حاضر 50 نفر برای همکاری در این طرح اعلام آمادگی کرده‌اند اما با توجه به این که این یک طرح نو و کاری جدید است و تبلیغات و فرهنگ‌سازی لازم نیز صورت نگرفته مسلما بعد از تبلیغ کار و تبیین ابعاد آن شاهد استقبال بیشتری خواهیم بود.


حجت‌الاسلام نصوری در ارتباط با مشکلات و آسیب‌های اجتماعی احتمالی این طرح خاطرنشان کرد: ما چه بخواهیم و چه نخواهیم، فضای مجازی آسیب‌ها و پیامدهای منفی خود را دارد. اما آثار مثبت بسیار زیادی هم به دنبال دارد. اگر ما این فضا را از مباحث پاک، خالی بگذاریم فضای ناپاک وارد می شود. بنابراین باید تا حد امکان خلأها را پر کرد تا جوان امروز که تشنه مباحث معنوی، مهدوی و امام شناسی و .. است بتواند از این فضا استفاده کند. اگر ما وارد این میدان نشویم دیگران می‌آیند و به نام امام زمان شناسی و فضای معنوی و ... انحراف ایجاد می‌کنند و این جریان می‌تواند نوعی پیشگیری باشد.
آخرین ویرایش
در 1395/8/10 09:11

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی

پیامک
30001366