صفحه‌های اطلاع‌رسانی

هم‌اکنون 71 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

آغاز فعالیت‌ فرهنگی مجموعه «۳۱۳ یار موعود» همزمان با پیاده‌روی اربعین

به گزارش پورتال جامع مهدویت، رضا فرخشاهی دبیر همایش کشوری «313 یار موعود» با اشاره به فعالیت‌های این مجموعه در استان کرمانشاه گفت: این مجموعه ابتدا فعالیت خود را در مسجد چهارده معصوم کنجوری آغاز کرد تا این طرح در سال 1390 به عنوان طرح ملی برگزیده شناخته شد.
به گزارش پورتال جامع مهدویت، به نقل از خبرگزاری شبستان؛ رضا فرخشاهی دبیر همایش کشوری 313 یار موعود با اشاره به فعالیت‌های مجموعه ۳۱۳ یار موعود در استان کرمانشاه گفت: این مجموعه ابتدا فعالیت خود را در مسجد چهارده معصوم کنجوری آغاز کرد و این طرح در سال 1390 به عنوان طرح ملی برگزیده شناخته شد.

وی با بیان اینکه رهبری امام عصر(عج) نیازمند آگاهی عموم مردم است، عنوان داشت: تلاش این مجموعه نیز تحقق این امر است که بتواند با فعالیت‌های خود فرهنگ 313 یار موعود را در جامعه نهادینه کند و که همه با پیروی کردن از سبک زندگی امام عصر(عج) درجامعه خدمت کرده و برای آمدن امام قدم بردارند.

به گفته دبیر کشوری 313 یار موعود، مقام معظم رهبری مدظله2العالی نیز بر کار تشکیلاتی در جامعه تاکید دارند و این جمله ایشان که برای عقب نماندن از عرصه جنگ نرم نیازمند نیروهای متخصص فرهنگی هستیم، راهکاری سازنده است و متاسفانه این امر در کشور کمتر مورد توجه بوده که نیازمند کسب معرفت است.

فرخشاهی تصریح کرد: فعالیت‌های این مجموعه به صورت مردمی است و به هیچ ارگان، نهاد و گروه خاصی تعلق ندارد و بیش از 31کمیته در این مجموعه اعم از کمیته‌های پشتیبانی، آموزشی، فرهنگی، فناوری و ارتباطات، متخصص بازاریابی، متخصص حقوقی، و همچنین معاونت اقتصادی در حد برگزاری همایش، فعالیت دارند.

این مسئول با بیان اینکه این مجموعه اعضای خود را از بین مخاطبان فعال کارهای فرهنگی و شرکت‌کنندگان در کلاس‌های فرهنگی انتخاب می‌کند، گفت: عوامل اجرایی در این مجموعه از سر خلوص نیت برای امام عصر(عج) خدمت می‌کنند، چراکه خدمت به امام عصر هم در دنیا و هم در آخرت پاداش دارد و امام مهدی(عج) تجلی قرآن و اهل بیت علیهم‌السلام است.

وی بیان داشت: در این مجموعه برنامه‌های فرهنگی متعددی برگزار می‌شود که از جمله آن می‌توان به برپایی همایش سادات عظیم الشأن کرمانشاهی همزمان با شهادت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها، به عنوان یک اقدام راهبردی اشاره کرد که همچنین تجلی عشق و ارادت مردم به مادر سادات، حضرت زهرا مرضیه سلام‌الله‌علیها است.

دبیر کشوری 313 یار موعود توفیق میزبانی از کاروان خدام رضوی در قالب برنامه «زیر سایه خورشید» را از دیگر فعالیت‌های ارزنده این مجموعه برشمرد و گفت: برپایی نمایشگاه محصولات فرهنگی، راه اندازی کانال تلگرامی 313 یارموعود، شرکت عوامل اجرایی در کارهای فرهنگی همزمان با اربعین حسینی، برگزاری جلسات هم اندیشی در محضر خوبان با بهره گیری از سخنان گهربار اساتید سخن از دیگر اقدامات این مجموعه است.

فرخشاهی گفت: هدف مهم این مجموعه این است که هر فردی بتواند با استفاده از توان خود به امام عصر خدمت کند و خانواده مهدوی و کودک مهدوی در جامعه تربیت شود و کاروان علامه سید محمد میبدی متعلق به این مجموعه است که در قالب پیاده روی اربعین وارد کربلا می‌شود.
آخرین ویرایش
در 1395/8/18 10:23

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی

پیامک
30001366