صفحه‌های اطلاع‌رسانی

هم‌اکنون 71 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

بازدید مدیرعامل و معاون اداری مالی و پشتیبانی مرکز از بنیاد استان کرمان

به گزارش روابط عمومی بنیاد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر متوسل مدیرعامل و جناب آقای آقابابایی معاونت اداری مالی و پشتیبانی بنیاد، روز پنجشنبه 1395/10/09 از بنیاد استان کرمان بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر متوسل مدیرعامل و جناب آقای آقابابایی معاونت اداری مالی و پشتیبانی بنیاد، روز پنجشنبه 1395/10/09 از بنیاد استان کرمان بازدید کردند.
در ابتدای این سفر که با دیدار حضرت آیت‌الله جعفری ـ نماینده محترم ولی‌فقیه و امام جمعه کرمان ـ و در جمع همکاران بنیاد استان آغاز شد، حجت‌الاسلام متوسل ضمن ابلاغ سلام حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی رئیس هیت امنای بنیاد، به تشریح فعالیت‌ها و برنامه‌های بنیاد پرداخت. سپس آیت‌الله جعفری ضمن ابراز خردسندی از فعالیت‌های انجام شده، برای سلامتی و بهبود کامل حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی دعا کردند.در ادامه برنامه‌ها میهمانان درجمع شورای سیاستگذاری بنیاد استان حاضرشدند و پس از استماع طرح‌ها وبرنامه‌های بنیاد کرمان که توسط آقای خاکساری مدیربنیاد استان و تنی چند از اعضاء ارائه شد، رهنموداتی ایراد کردند.حضور در جمع مدیران بنیاد 30 شهرستان استان، به همراه تعدادی از اعضای شورای سیاستگذاری از دیگر برنامه‌های این دیدار بود.
در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام رنجبر معاون آموزش و پژوهش استان، ضمن خیر مقدم گزارشی از همایش نهم ربیع ـ که توسط بنیاد کرمان و دانشگاه فرهنگیان برگزار شده بود ـ و همچنین برگزاری دوره مهدویت ویژه مربیان مهد کودک و پیش‌دبستانی با همکاری اساتید واحد کودک مرکز تخصصی مهدویت قم ارئه نمود.
سپس دکتر متوسل ضمن گرامی‌داشت حماسه نهم دی ماه و پیوند بین این حماسه جاودان و موضوع مهدویت و ولایت فقیه، به نقش و جایگاه ولی‌فقیه در جامعه اشاره نمودند. در ادامه این نشست چند تن از مدیران شهرستان‌ها به تشریح برنامه‌های بنیاد در شهرستان خود پرداختند.
شرکت در نشست خبری اصحاب رسانه، دیگر برنامه این سفر بود که با حضور تعدادی از خبرنگاران روزنامه‌ها و نمایندگان خبرگزاری‌ها برگزار گردید.
در این نشست حجت‌الاسلام متوسل در جمع اصحاب رسانه عنوان داشت: بنیاد مهدویت در سال 1379 به پیشنهاد حجت‌الاسلام قرائتی و موافقت مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) تأسیس شد. وی در بیان ضرورت تاسیس این نهاد مهدوی گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران، هیچ مجموعه‌ای در سطح کشور وجود نداشت که متولی اصلی فعالیت‌های مهدوی باشد. مدیرعامل بنیاد مهدویت کشور با بیان اینکه افراد و اشخاصی با سوءاستفاده از اسم امام زمان‌(عج) در کشور فعالیت‌هایی انجام می‌دهند؛ افزود: تبیین فرهنگ انتظار، پاسخ‌گویی به شبهات وارده و برخورد با مدعیان دروغین ملاقات با امام زمان‌(عج) نیاز به کار فرهنگی دارد و بنیاد به انجام این مهم همت گمارده است.
وی عدم شناخت نسبت به موضوع مهدویت را بزرگ‌ترین تهدید جامعه دینی دانست و خاطر‌نشان کرد: عدم آگاهی کافی از مسئله مهدویت سبب جذب شدن به افرادی است که ادعای نزدیکی به امام عصر(عج) را دارند و حتی در مواردی ادعا می‌کنند که نائب امام زمان‌(عج) و یا خود امام زمان‌(عج) هستند.
متوسل با بیان اینکه انحراف سراغ هر کسی می‌آید و مردم باید برای کشف حقیقت سراغ عالمان بزرگ دینی خود بروند، گفت: در حال حاضر فردی در بصره مدعی است که نیابت امام زمان‌(عج) را دارد و متاسفانه ایشان در داخل کشور نیز نفوذ پیدا کرده و مریدانی دارد.
وی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام برای اسلام‌ستیزی و بد جلوه دادن اسلام سخت در تلاشند، افزود: تشکیل گروه تروریستی داعش در همین راستا است و دشمنان می‌خواهند اسلام را دینی که مبنای آن خشونت است، معرفی کنند.

مدیر عامل بنیاد با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی بر پایه ولایت است و ولایت فقیه به واسطه نائب امام زمان‌(عج) بودن مشروعیت پیدا می‌کند، تصریح کرد: هرچه مردم شناخت خود را نسبت به امام زمان‌(عج) بالاتر ببرند، به همان میزان ولایت فقیه نیز تقویت خواهد شد.
وی تاسیس مرکز تخصصی مهدویت در قم را از عمده‌ترین کارهای بنیاد برشمرد و گفت: در این مرکز طلاب فاضل در حوزه مهدویت در طی مدت 2 سال تربیت می‌شوند تا بتوانند به نیازهای جامعه و شبهات ایجاد شده پاسخ دهند.
متوسل با بیان اینکه بنیاد بودجه رسمی و منابع مالی ندارد، افزود: مدیران دفاتر بنیاد با منابع و ظرفیت‌های استانی و شهرستانی خود فعالیت می‌کنند و دفاتر زیر نظر ائمه محترم جمعه برنامه‌های خود را به پیش می‌برند.
وی با اشاره به اینکه وقف در حوزه مهدویت در کشور بسیار کم و شاید وجود ندارد، گفت: شایسته است مردم همانطور که برای امام حسین‌(ع) وقف و نذورات دارند، برای امام زمان‌(عج) نیز وقف داشته باشند تا بتوان برنامه‌های این حوزه را که از ضروریات هم هست، پیگیری کرد.
مدیر عامل بنیاد مهدویت کشور بر افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به موضوع مهدویت تاکید کرد و گفت: رسانه‌ها باید یک ستون ویژه مهدویت اختصاص داده و بدانند که در محضر امام زمان‌(عج) هستند و باید برای معرفی امام خویش کارهای زیادی انجام بدهیم.
حضور در اجتماع مهدی یاوران طرح انتظار فرهیختگان بنیاد کرمان دیگر برنامه این سفر بود. حجت‌الاسلام متوسل در این اجتماع که با شرکت دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی، والدین و مدیران ومعلمانی که به عنوان رابطان بنیاد فعالیت می‌کنند تشکیل شده بود، به ایراد سخنرانی پرداخت.

در ادامه سفردکتر متوسل به اتفاق حجت‌الاسلام رنجبر و آقایان آقابابایی، خاکساری و اطهری‌نیا از مجتمع فرهنگی تفریحی امام علی
علیه‌السلام که در 10 کیلومتری شهر کرمان و در یک منطقه کوهستانی وخوش آب وهوا قرار دارد، بازدید نمودند. این مجتمع در سال 1394 در فضایی به مساحت 2000 متر مربع شامل اتاق،سوئیت،آشپزخانه،آلاچیق،زمین ورزشی، فضای سبز و سایر امکانات لازم برای برگزاری اردوهای فرهنگی تفریحی مهدوی احداث گردیده است.در پایان این بازدید، حجت‌الاسلام متوسل بعد از اقامه نماز مغرب وعشاء، در محل موسسسه تسنیم کرمان در ضبط یک برنامه تلویزیونی با موضوع مهدویت با همکاری صداوسیمای مرکز کرمان حضور یافت.

برنامه پایانی دکتر متوسل در این سفر، حضور در برنامه رادیویی گل نرگس بود که روزهای جمعه از ساعت 12 به مدت 45 دقیقه از صدای مرکز کرمان پخش می گردد.
آخرین ویرایش
در 1395/10/13 15:16

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی

پیامک
30001366