صفحه‌های اطلاع‌رسانی

هم‌اکنون 71 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

کتاب «بهار و مهدویت» منتشر شد

به گزارش پورتال جامع مهدویت کتاب «بهار و مهدویت» از سری منشورات مجله مهدوی امان، توسط انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) منتشر شد.
این کتاب شامل سلسله مقالات چاپ شده در مجلات امان با موضوع «بهار و مهدویت» می باشد.
به گزارش پورتال جامع مهدویت کتاب «بهار و مهدویت» از سری منشورات مجله مهدوی امان، توسط انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) منتشر شد.
این کتاب شامل سلسله مقالات چاپ شده در مجلات امان با موضوع «بهار و مهدویت» می باشد.


در مقدمه این کتاب می‌خوانیم:
مهدویت، از یك نگاه تنها به مجموعه محدودی از معارف مربوط به امام زمان علیه‌السلام گفته می‌شود؛ که غالباً نیز در نزد مردم، تحت تأثیر جریان ظهور و علائم و نشانه‌های آن است. اما با بررسی دقیق‌تر و جامع‌تر مجموعه گزاره‌هایی که در متون اسلامی درباره آن وجود دارد، می‌توان نگاه وسیع‌تری را به مقوله مهدویت لحاظ نمود. از این منظر مهدویت، مجموعه معارف حول محور امام مهدی علیه‌السلام است که با خود فرهنگ خاصی را نیز به همراه دارد.
در نگاه دوم، همه موضوعات اسلامی و مسائل فردی و اجتماعی به حوزه مهدویت وارد می‌شوند، با این فرق که همه آن‌ها تحت نظام خاصی که محور آن حضرت مهدی علیه‌السلام است، ساماندهی و اولویت‌بندی شده، و به همین جهت هم از نظر جایگاه و هم از نظر معرفی، باز تعریف خواهند شد.
مضاف برآن‌که هر یك از آن‌ها از کارکردهای ویژه‌ای بهره‌مند می‌شوند که در غیر نظام مهدوی چنین کارکردی یا مترتب نمی‌شود و یا اندک خواهد بود.
ما معتقدیم که نگاه کامل به مهدویت همین نگاه دوم است، چرا که در تفکر قرآنی شیعه، امامت کامل‌کننده دین و تمام‌کننده نعمت دین است. و ...
بر همین اساس نشریه امان اقدام به انتشار فرهنگ و معارف مهدوی در بین دوستداران و منتظران امام زمان علیه‌السلام در سطح کشور نموده است.
پس از گذشت بیش از یك دهه از فعالیت این نشریه و درج موضوعات متنوع در آن؛ و از طرفی از آنجا که تمایل خوانندگان و محققان معارف مهدوی درباره موضوعات خاص زیاد شده، دفتر نشریه اقدام به تدوین مجموعه‌ای از موضوعات مهدوی و پرطرفدار نشریه نموده و آندر اختیار مشتاقان به معارف مهدوی قرار داده است.
کتاب «بهار و مهدویت» یکی دیگر از این مجموعه مقالات است که توسط انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) منتشر شده است، به امید آنکه
مقبول پیشگاه خداوند متعال و خلیفه او در زمین، حضرت ولی عصر(عج) واقع گردد.

تهیه کتاب


لازم به ذکر است که تمامی مجموعه‌ها و ارگان‌ها می‌توانند جهت سفارش کتاب درخواست خود را به نمابر انتشارات: 7737160-025 ارسال نمایند.
خرید اشخاص حقیقی از طریق فروشگاه انتشارات به شماره تلفن:
02188998600 فروشگاه تهران
02537841131 فروشگاه قم
آخرین ویرایش
در 1395/12/17 11:33

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی

پیامک
30001366