صفحه‌های اطلاع‌رسانی

هم‌اکنون 68 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

چهارمین همایش استانی «مهدویت محور وحدت» در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد، چهارمین همایش استانی «مهدویت محور وحدت» و با حضور مدیر عامل بنیاد، نماینده ولی‌فقیه در استان، مدیر بنیاد استان، فرماندار سراوان، امامان جمعه‌ و جماعت، مسئولین دستگاه های اجرایی، علما، اندیشمندان و جمعی از مردم سراوان در روز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد، چهارمین همایش استانی مهدویت محور وحدت با حضور مدیر عامل بنیاد، نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان، مدیر بنیاد استان، فرماندار سراوان، امامان جمعه‌ و جماعت، مسئولین دستگاه های اجرایی، علما، اندیشمندان و جمعی از مردم سراوان در روز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه 1397 در محل مجتمع فرهنگی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان سراوان برگزار شد.
در این همایش پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی، حجه‌الاسلام‌والمسلمین بامری امام جمعه شهرستان ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان و تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان به تشریح اهداف همایش پرداخت. سپس مدیردفتر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) شهرستان سراوان ضمن عرض خیر مقدم روند برگزاری این همایش و برنامه های پیش رو بنیاد را تشریح کرد و افزود: بنیاد تمام توان خود را برای هرچه بهتر برگزار نمودن این همایش به کار برده و از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده نموده است.
وی گفت: تبلیغات اولیه با موضوعات ارائه راهکارها و پیشنهادات در راستای وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی با رویکرد مهدویت، امام مهدی(عج) در تفاسیر مذاهب اسلامی ، برنامه های حکومت حضرت مهدی(عج) انجام شد در مهلت مقرر، تعداد 30 مقاله به دبیرخانه همایش رسید که با نظر داوران 5 مقاله برتربا موضوعات:
تاثیر باور مهدویت بر ادیان، امام مهدی(عج) در تفاسیر مذاهب اسلامی، امام مهدی(عج) از دیدگاه اهل سنت، وظایف انسان در قبال حضرت مهدی(عج)، حکومت حضرت مهدی(عج) انتخاب و به هر کدام از برندگان جوایز ارزنده ای اهدا گردید.
این گزارش می‌افزاید: حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر متوسل مدیرعامل محترم بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور دیگر سخنران این گردهمایی بود.متوسل با اشاره به اینکه اساس اسلام، وحدت بین همه مسلمین است، گفت: وحدت یکی از جلوه¬های برادری است وعمده موضوعات دینی مورد پذیرش همه فرق اسلامی است.
وی افزود: در موارد اندک اختلاف دیدگاه در میان فرق اسلامی وجود دارد و آن هم در موضوعات اعتقادی و فقهی است.
مدیر عامل بنیاد عمده مشکلات امروز در منطقه را کنار گذاشتن وحدت و کوبیدن بر طبل تفرقه دانست و اضافه کرد: یکی از محور های وحدت، مهدویت است، ظهور و قیام فردی به نام مهدی در آخرالزمان که وظیفه اش برچیدن نظام ظلم و کفر و برپایی نظام دینی بر پایه قرآن خداست.
متوسل با استناد به آیه مبارکه ۵۵ سوره نورگفت: خداوند به انسان چهار وعده؛ حاکم قرار دادن مسلمین در زمین، حاکمیت اسلام بر جهان، امنیت که از مهم ترین نعمات الهی است و رخت بر کندن کلی شرک و کفر از زمین را داده است.
سخنران پایانی این همایش آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه دراستان سیستان و بلوچستان بود. وی با تأکید براین که همه معتقد هستیم که منجی عالم از اولاد حضرت زهرا (س) است که این همان محور وحدت می باشد و همه بر این باور هستیم که نام و کنیه منجی عالم هم نام و کنیه پیامبر اکرم (س) است و در متون روایی اهل سنت از امام زمان (عج) به عنوان دوازدهمین خلیفه پیامبر یاد شده است.
نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان با اشاره به اینکه طبق احادیث شیعه و اهل سنت، این نازنین آفرینش(امام زمان)، مسیح‌ یار و‌مسیح یاور است، خاطر نشان کرد: قبل از ظهور ایشان ظلم‌ و فساد در جامعه فراگیر خواهد شد و‌ به تعبیر امام احمد حنبل از نبی مکرم اسلام، یکی‌ از مواردی که جامعه اسلامی را رنج‌ می-دهد، وجود اختلافات بین فرق اسلامی است.
در پایان این همایش 5 نفرازمنتخبین مقالات برتر، گزیده مقالات خود را برای شرکت کنندگان قرائت کردند.
بنا بر این گزارش، در بخش پایانی این سفر، دکتر متوسل با جمعی از مربیان مهدویت در شهرستان زاهدان دیدار کرد.ایشان در این دیدار بر اهمیت و ضرورت کار و فعالیت فرهنگی به ویژه فعالیت¬های مهدوی در این استان تأکید و گفت: شما در این استان هم حافظ مرزهای جغرافیایی هستید و هم از مرزهای اعتقادی و فکری حراست می کنید.
متوسل افزود: کار فرهنگی مثل تربیت فرزند کاری دیر بازده و نیازمند زمان طولانی برای اثر بخشی و ثمردهی است و فعالیت¬های مهدوی به عنوان یک کار فرهنگی اصیل و ریشه دار اگر بخواهد ثمربخش و اثربخش شود، باید برمبنای فکر درست، منطقی، اصیل، متصل به ولایت فقیه و با نیت کاملاً خالصانه و برای خدا باشد.آخرین ویرایش
در 1397/3/6 11:34

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی

پیامک
30001366